2012

Wynajęcie ostatniej wolnej powierzchni w biurowcu Centrum Królewska przez nowego najemcę - Westwing Home Living Poland Sp. z o.o.

Hotele Radisson Blu i Rezydent w Sopocie, jako obiekty rekomendowane przez UEFA gościły zawodników i działaczy UEFA w ramach Mistrzostw Europy w piłce nożnej.

2011

Zakończenie z sukcesem procesu połączenia Rezydent SA (spółka przejmująca) i Hotel Rezydent – Gdańsk Sp. z o.o. (spółka przejmowana) w drodze przeniesienia całego majątku spółki przejmowanej na rzecz spółki przejmującej.

2010

Zawarcie umowy i w efekcie przekazanie zarządzania Hotelem Rezydent w Sopocie międzynarodowej grupie zarządzającej hotelami - spółce Rezidor Hotels Aps Danmark.

2009

Zakończenie przez spółkę zależną Hotel Rezydent Gdańsk sp. z o.o. budowy prestiżowego, działającego obecnie pod flagą międzynarodowej sieci hotelowej obiektu – RadissonBLU Hotel Gdańsk.

Wynajęcie dwóch pięter przez nowego najemcę w biurowcu Centrum Królewska - Ambasada Królestwa Danii.
2008

Połączenie spółki Rezydent S.A. ze spółkami Królewska Sp. z o.o., Browarna Sp. z o.o., Grupa Polpager   Sp. z o.o., Hotel Rezydent Sopot Sp. z o.o. w drodze przeniesienia całego majątku wymienionych spółek na rzecz REZYDENT S.A..

Z dniem 31 marca 2008 spółki przejmowane przestały istnieć, a spółka REZYDENT S.A. wstąpiła we wszystkie prawa i obowiązki spółek przejętych.
Spółka REZYDENT SA staje się 100% właścicielem Spółek: Hotel Rezydent Gdańsk Sp. z o.o. oraz Sowińskiego 72 Sp. z o.o..
 
Siedziba Spółki znajduje się na XIII piętrze w budynku Centrum Królewska, przy ul. Marszałkowskiej 142.
 
Biurowiec ten jest wynajmowany na potrzeby własne oraz przez: Bank Zachodni WBK SA, White & Case W. Daniłowicz W. Jurcewicz i Wspólnicy - Kancelarię Prawną Spółka komandytowa.
2007

Powołanie Spółki Sowińskiego 72 Sp. z o.o., jako spółki celowej, zajmującej się realizacją projektu budowy nowoczesnego osiedla mieszkaniowego w Szczecinie.

2004

Zakończenie przez Rezydent S.A. budowy Villi Rezydent przy ul. Morskiej w Sopocie oraz sprzedaż wszystkich apartamentów i lokali użytkowych.

2003

Do obiektu Centrum Królewska wprowadza się kolejny najemca- White & Case W. Daniłowicz W. Jurcewicz i Wspólnicy - Kancelaria Prawna Spółka komandytowa.

2002

Zakończenie budowy i przekazanie do eksploatacji wielofunkcyjnego obiektu, tzw. Krzywego Domku w Sopocie. 

Zakończenie budowy ekskluzywnego apartamentowca z usługami na parterze przy ul. Wiślanej na warszawskim Powiślu. Budynek został wniesiony do celowej Spółki Browarna Sp. z o.o. myślą o wynajmie apartamentów i ich eksploatacji. Budynek został sprzedany deweloperowi Restaura Polska Sp. z o.o. w 2007 roku.
 
Rezydent S.A. wnosi budynek Hotelu Rezydent do spółki celowej Hotel Rezydent Sopot Sp. z o.o..
 
Spółka celowa Królewska Sp. z o.o. rozpoczyna eksploatację 14-kondygnacyjnego biurowca klasy A Centrum Królewska. Do obiektu wprowadza się pierwszy najemca – Bank Zachodni WBK SA.  
 
Rozpoczęcie przez Rezydent S.A. budowy przy ul. Morskiej w Sopocie kameralnego apartamentowca, Villa Rezydent, w którym wszystkie lokale zostały sprzedane jeszcze na etapie budowy.
 
Celowa spółka zależna Hotel Rezydent Gdańsk Sp. z o.o. rozpoczyna inwestycję hotelową w Gdańsku przy reprezentacyjnej ul. Długi Targ – budowę RadissonBLU Hotel Gdańsk.
2001

Zakończenie budowy Hotelu Rezydent w Sopocie. Hotel przyjął pierwszych gości w maju 2001 r. Wysoki standard świadczonych usług oraz wyjątkowa, kameralna atmosfera Hotelu sprawiły, iż stał się najchętniej odwiedzanym przez gości z całego świata obiektem w swojej klasie na Pomorzu.

1999

Polpager Sp. z o.o. powołuje spółkę “REZYDENT” Sp. z o.o. w celu prowadzenia działalności inwestycyjnej, wytwórczej, handlowej i usługowej.

Przejęcie praw i obowiązków Spółki „POLPAGER” Sp. z o.o. przez „GRUPA POLPAGER” Sp. z o.o. realizującą poprzez spółki celowe różnorodne projekty deweloperskie.

Na Spółkę REZYDENT Sp. z o.o. zostaje przeniesione prawo użytkowania wieczystego gruntu położonego w Warszawie przy ul. Wiślanej.
REZYDENT Sp. z o.o. w listopadzie 1999 r. zostaje przekształcona w REZYDENT Spółka akcyjna.
Spółka Rezydent SA rozpoczyna realizację kilku inwestycji nieruchomościowych:
  • budowę ekskluzywnego apartamentowca zlokalizowanego przy ul. Wiślanej w Warszawie,
  • budowę prestiżowego Hotelu Rezydent w Sopocie przy Pl. 3 Maja,
  • budowę w Sopocie przy ul. Bohaterów Monte Cassino pierwszego etapu, wielofunkcyjnego obiektu, oferującego pod wynajem powierzchnie biurowe, handlowe i gastronomiczne, tzw. Krzywego Domku,
  • budowę biurowca klasy A Centrum Królewska, poprzez spółkę celową Królewska Sp. z o.o.
1998

Nabycie przez Polpager Sp. z o.o. (umowa ustanowienia użytkowanie wieczystego gruntu) nieruchomości położonej w Warszawie w obrębie ul. Browarnej, Gęstej, Wiślanej.

1997

Utworzenie spółki celowej Królewska Sp. z o.o. do realizacji inwestycji polegającej na budowie biurowca klasy A w centrum Warszawy.

1996

Decyzja Zarządu spółki Polpager Sp. z o.o. o przekształceniu wewnętrznych komórek organizacyjnych prowadzących usługi telekomunikacyjne – przywoławcze i audioteksowe, w samodzielne prawnie podmioty, tj. Ogólnopolski System Przywoławczy        "POLPAGER”     Sp. z o.o., której pionierska na polskim rynku działalność w zakresie systemów przywoławczych przekształciła się w 2002 roku w telefonię nomadyczną Sferia oraz „AUDIOTELE” Sp. z o.o., będącym pierwszym w Polsce service-providerem usług audioteksowych, współpracującym z zarówno ogólnopolskimi kanałami TVP1 i TVP2, jak również regionalnymi ośrodkami telewizyjnymi.
 

1990

Utworzenie spółki Polpager Sp. z o.o., która na mocy umowy z Przedsiębiorstwem Państwowym Polska Poczta, Telegraf Telefon (poprzednik Telekomunikacji Polskiej S.A.), wybudowała i prowadziła ogólnopolską sieć przywoławczą Polpager.

Tworzenie stron www: Visualteam
REZYDENT S.A.
ul. Marszałkowska 142, 00-061 Warszawa, Polska
tel. +48 22 529 28 00, fax +48 22 529 28 03 e-mail:rezydent@rezydent.waw.pl
kapitał zakładowy w całości opłacony 191.003.000,00 zł.
Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000026497
NIP 526-23-22-227, REGON 014961817